Ferie zimowe w górach? Tylko w Szklarskiej Porębie!

Ferie zimowe w górach? Tylko w Szklarskiej Porębie!

Sprawdź noclegi w Szklarskiej Porębie i daj się ponieść białej przygodzie! Przed Tobą liczne zimowe atrakcje, dzięki którym spędzisz czas we wspaniałej atmosferze!

Szklarska Poręba jest jedną z liczniej odwiedzanych miejscowości w sezonie zimowym. Stosunkowo niewielka odległość dzieląca województwo dolnośląskie od Wielkopolski i województwa lubuskiego, sprawia, że jest to lokalizacja szczególnie popularna wśród mieszkańców Poznania, Zielonej Góry czy niedalekiego Wrocławia. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie zimą!

Wyciągi, nartostrady, stoki i trasy biegowe

Szklarska Poręba to niemal istny raj dla narciarzy i fanów sportów zimowych. Na wczasowiczów czekają:

  • 7 czynnych wyciągów,
  • 2 otwarte nartostrady,
  • 3 otwarte stoki,
  • trasy biegowe – Polana Jakuszycka.

Szklarska Poręba uchodzi za centrum wypoczynkowe, w którym można aktywnie spędzić czas. Fani białego szaleństwa oraz wszelkich sportów zimowych, w tym narciarstwa zjazdowego, biegowego czy snowboardu znajdą tutaj doskonałe miejsce do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportu.

Polana Jakuszycka – w sam raz dla narciarstwa biegowego!

Specjalnie przygotowane trasy biegowe o łącznej długości 100 km dają ogromne możliwości jazdy na nartach. Jest to doskonałe miejsce dla początkujących biegaczy, którzy mogą się szkolić pod okiem sprawdzonych instruktorów. Wypożyczalnia sprzętu, która znajduje się na miejscu, umożliwia  dobranie odpowiednich nart do własnych możliwości i rozpoczęcie zimowej przygody, jaką jest narciarstwo biegowe.

Pyszne jedzenie

Liczne karczmy, gospody i oberże oferują znakomitą regionalną kuchnię. Szeroki wybór tradycyjnego jadła oraz typowych dla regionu trunków zachwyci niejednego smakosza. Spożywanie posiłków przy akompaniamencie muzyki ludowej kapeli zdecydowanie można zaliczyć do jednej z wielu atrakcji regionu Karkonoszy. Po całym dniu na stoku nie ma nic lepszego niż ogrzanie się w jednej z wielu restauracji oferujących tradycyjne dania kuchni karkonoskiej.

Bogata baza noclegowa

Szklarska Poręba to również miejscowość, która może się pochwalić szeroką ofertą noclegową. Na urlopowiczów czekają liczne noclegi w hotelach, hostelach, ośrodkach wczasowych, schroniskach oraz pensjonatach i domach gościnnych. Doskonała lokalizacja w samym sercu gór gwarantuje niezapomniane przeżycia.