Białe szaleństwo w górach – z innej perspektywy

Białe szaleństwo w górach - z innej perspektywy

Szklarska Poręba obfituje w moc atrakcji. Nie trzeba być aktywnym sportowcem by doświadczyć wyjątkowych emocji w górach. Zobacz co Szklarska Poręba ma do zaoferowania i zarezerwuj nocleg już dziś! Przed Tobą niezapomniany urlop w wyśmienitej atmosferze.

Gratka dla narciarzy biegowych

Wszyscy znawcy i fani narciarstwa biegowego wiedzą, że nieodłącznym elementem Szklarskiej Poręby jest Bieg Piastów. Jest to najstarszy i największy bieg związany z tą dziedziną sportu. Na zawodników czekają następujące dystanse:

  • 26 km,
  • 30 km,
  • 50 km.

Urlop z nutą rywalizacji

Region Szklarskiej Poręby oraz okolicznych miejscowości jest miejscem, w którym chętnie organizowane są liczne zawody i eventy, nie tylko sportowe. Szczególnie zimą lista imprez zdecydowanie się wydłuża. W okresie od stycznia do kwietnia amatorzy narciarstwa zjazdowego i snowboardu mogą wziąć udział w zawodach na stoku Szrenicy i powalczyć m.in. o Puchar Burmistrza Szklarskiej Poręby. Z kolei osoby, które chciałyby poczuć ducha rywalizacji mogą być świadkiem widowiskowych zawodów psich zaprzęgów, które co roku przyciągających do Szklarskiej Poręby właścicieli psów zaprzęgowych z niemal całej Europy.

Narty w duchu retro

Jeśli szukasz rozrywki w stylu retro, to dobrze trafiłeś! Sprzęt z zeszłego wieku, stylizowane stroje, a do tego doskonały humor! W Szklarskiej Porębie co roku w lutym organizowane są retro imprezy, które są źródłem dobrej energii i rozbrzmiewających salw śmiechu. Jest to nie tylko impreza dla pasjonatów narciarstwa w starym stylu, ale dla wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę na śniegu.

Jeszcze się wahasz? Brakuje Ci szaleństwa? To nie koniec atrakcji w Szklarskiej Porębie! Odważni mogą konkurować o miano króla i królowej balu retro na lodzie oraz być świadkiem powstawania imponujących śnieżnych figur. Nie ma na co czekać. Sprawdź noclegi w Szklarskiej Porębie! Jest to doskonałe miejsce na spędzenie wyjątkowych ferii zimowych.